Szünidő felén túl sokan már elkezdenek készülődni az iskolára, vagy legalábbis végig gondolni mit kell beszerezni, mi az ami van, és az amit mi is megtudunk csinálni.
Pont az utóbbi a babzsák, amit mi is eltudunk készíteni. Ha gyermekük egy kedvenc, de már nem használható ruhadarabját használjuk hozzá, akkor többszörösen is jót teszünk. Nemcsak újrahasznosítással új életet adunk egy kedvenc darabnak, de még ez az apróság gyermekünk segítségére is lehet az iskolakezdés során. Szakemberek szerint segíti az új helyzethez alkalmazkodást egy régi tárgy, ez esetben ruha darab, ami a biztonságot jelenti, így megnyugtató a számukra. Varrni tudó gyerekek elkészíthetik maguknak, de akár ezen is meglehet tanulni.
Ha újrahasznosításban gondolkozunk, akkor kell, egy ruhadarab, ami másra már nem használható, ha nincs ilyenünk, akkor bármilyen pamut vagy vászon anyag jó. Több féle méretben is készíthetjük, az iskolában 8x12 cm-es babzsákot kértek, így ilyet készítettem.A ruhán/textilen kívül kell még szappan a jelölésre,
Ha minden hozzávalót összeszedtünk, akkor mérjük fel a kívánt méretet, esetünkben a 9x13 cm-t (1-1 cm-t ráhagyunk a varrásra). Szappannal jelöljük be több helyen, csíkot húzva az anyagra (bármilyen szappan jó), majd egy éles ollóval szabjuk ki az anyagot, vagyis anyagokat, mert kétszer kell kiszabni a 9x13 cm-t. (Persze, ha a minta/anyag engedi akkor lehet egybe is 9x25cm, vagy 19x13 cm, így félbehajtva megspórolunk egy oldalnyi varrást.)
Ok, hogy van már babzsákunk, de mit is kezdjünk vele, naná, hogy játszunk.
Nagyon sok mindenre használható egy babzsák. Fejre téve egyensúlyozni lehet vele, persze jobb, ha egy kis akadálypályát is csinálunk, hogy ne legyen egyszerű. Ilyen, ha babzsákkal a fejünkön kell például leguggolni, lábujjhegyre állni, valamire (pl. Lexikon) fel/le lépni, vagy éppen rajta egyensúlyozva végig menni (lehet ugráló kötél, léc, deszka, bármi ami van otthon, nehezítésnek a deszkát meg is emelhetjük 10 cm-t).
Lehet vele célba dobni, vagy csak egymásnak dobálni, amit úgy tudunk nehezíteni, hogy egyszerre 2 babzsákkal játszunk, amit egyszerre dobunk el a másiknak, vagy legalábbis megpróbáljuk. Ha a dobás és elkapás már megy, akkor a feldobás után lehet tapsolni test előtt, majd hátunk mögött, vagy leguggolni az elkapás előtt. Versenyezhetünk is, ki tud többet megcsinálni.
Ha többen vagyunk, álljunk körbe, és egymásnak dobáljuk, amit lehet időre játszani. Beállítjuk pl. 2 percre az órát, és csak akkor lehet tovább dobni a zsákot, ha mondtunk egy állat, növény, vagy fiú/lány nevet, vagy bármit amiben megállapodtunk. Akinél marad a zsák, az kiesik. Elég mókás, a gyerekek szeretik, és nekünk is visszaidézi gyerekkorunkat.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése